Aktualności 01XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2023

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA BISKUPA W TĘGOBORZU

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2023 R                                            NR 771

1. Msz św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  4. Nabożeństwo prowadzone przez Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Pana Jezusa w czwartek o godz. 1730.

Poniedziałek –święto św. Stanisława Kostki, zak. Patrona Polski. Patronalne święto młodzieży polskiej.

Środa – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb. Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.

Czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb.

1. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem Matki Bożej Juścieńskiej.
  3. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii na Dekanalne Spotkanie Młodzieży ze św. Stanisławem Kostką, rozpoczynające roczną formację w Grupach Młodzieżowych. Odbędzie się ono 23 września o 1900 w kościele parafialnym w Niskowej i tradycyjnie zakończy się agapą przy plebanii. Zapisy do czwartku u ks. Damiana.
  4. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Zawadki - Koszary: Sławomir Czup, Piotr Maziarz, Dariusz Białek, Krystyna Górowska, Aleksander Kosakowski, Paweł Bocheński, Dariusz Baran

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Krzysztof Hajduga, Adam Hajduga – Tęgoborze - Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Piotr Fedko – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele parafialnym ofiarnie pracowali: Barbara Maziarz, Michał Maziarz, Mirosław Maziarz, Arkadiusz Maziarz, Ewa Białek, Piotr Białek, Wojciech Łojek, Paweł Szabla, Bartłomiej Baran. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Księża dziękują P. Piotrowi Litwińskiemu i jego pracownikom.
  2. W dniu 30 września 2023 tj. sobota jest organizowana pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z przed remizy OSP w Tęgoborzy o godz. 500. Koszt około 45 zł. Zapisy pod numerem telefonu 516230598 (Tadeusz Kuźma).
  3. W poniedziałek przypadają imieniny Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy w modlitwie.
  4. Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek – 1700 chłopcy, którzy chcieli zostać ministrantami  od klasy 3. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci klas 3 naszych szkół podstawowych wraz z rodzicami.

Środa po Mszy św. wieczornej DSM

1. W przyszłą niedzielę przypadają:

- dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące.

- Światowy dzień Migranta i Uchodźcy

- Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości)

1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Janiny Sula zam.
    w Tęgoborzy. Pamiętajmy w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK – 18 IX

645       1) † Jan Stosur.

2) † Józef Orlecki od Ewy Szlaga

1800      † Ludwik, Jadwiga syn Zbigniew Kmiecik i zmarli z rodziny.

WTOREK –19 IX

645       1) † Antoni Sromek – od teściów.

2) † Kazimierz jawor  w 30 dzień po śm. od syna Józefa

1800     † Zygmunt Wolak 1 rocz. śm.

ŚRODA – 20 IX

645       1) † Jadwiga Krawczyk – od siostrzenicy Zofii Ozimek z rodz.

2) † Janina Rosiek od Krystyny Ogiela z Czchowa.

1800     † Krzysztof Górowski

CZWARTEK – 21 IX

645       1) † za parafian.

2) † Maria Stosur – od Agnieszki i Piotra Hajduk

1800     † Zofia Potoczek w 4 rocz. śm. od męża z rodziną.

PIĄTEK – 22 IX

645       1) W 35 rocz. ślubu Heleny i Jana zamówiona przez małżonków

2) † Maria Popiela – od wnuka Wojciecha

1800     † Anna, Jan Kuźma w rocz. śm. Jana

SOBOTA – 23 IX

645       1) Z okazji 18 urodzin Dawida z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu – od rodziców.

2) † Józef  i Jolanta Sikora od siostry Lidii z mężem i rodziną.

3) W int. Łucji z ok. 18 urodzin o zdrowie Boże błog. Dary Ducha Świętego i opiekę matki Bożej.

1800     † Maria i Grzegorz Brendzowscy.

NIEDZIELA – 24 IX

700       Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla członkiń róży bł. Celestyny Faron i ich rodzin.

900       dziękczynna za 40 lat małżeństwa Jana i Marii z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

1100     † Adam Koncewicz od rodziców i rodzeństwa.

1330     (Just) W podziękowaniu za 5 lat małżeństwa oraz wszystkie otrzymane łaski, a także z prośbą o dalsze błog. i opiekę Matki Bożej dla Karoliny i Tomasza i ich dzieci.

1430     (Skrzętla) Z okazji I urodzin Walerii z prośbą o Boże błog. zdrowie, opiekę Matki Bożej oraz Anioła Stróża z int. rodziców.

1600     † Józef i Stanisław Sowa.