Aktualności 01XXIX Niedziela Zwykła, 22.10.2023

XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary (PDRW) i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i 1645.
  5. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zaś
    w niedzielę o godz. 1530.
  6. Msza św. w przyszłą niedziele we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  7. W tym tygodniu w sobotę przypada święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  8. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  9. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy
    z Tęgoborzy – Osiedle nad Kościołem:
    Grzegorz ZAŁUBSKI, Dariusz BUGAJSKI, Rafał KULIG, Bartosz WOJCIECHOWSKI, Stanisław WIECZOREK, Tomasz KĘSEK, Andrzej DŁUGOPOLSKI,

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę

- Adam PASIUT– Tęgoborze

- Mieczysław ZIÓŁKOWSKI– Tęgoborze

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

- Teresa JAWOR– Skrzętla

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele ofiarnie pracowali: Maria Burnagiel, Elżbieta Mrzygłód, Katarzyna Mrzygłód, Karolina Czaja, Wacław Prusak, Wiktoria Prusak, Kamila Nieć, Franciszek Sołtys, Łukasz Szabla. Wykonali solidnie zlecone prace, zakupili kwiaty, stroili kościół i złożyli ofiarę.

Księża dziękują za dary.

1. Dziś liczenie wiernych w całej Polsce. Starajmy się wychodzić powoli
    z Kościoła tak, aby liczący zdołali solidnie policzyć.
  2. W przyszłą niedzielę pielgrzymka Chóru Parafialnego do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 1700.
  3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- wtorek po nabożeństwie różańcowym ministranci

- środa po nabożeństwie różańcowym DSM

- piątek po nabożeństwie różańcowym MGA

1. Pod chórem na stoliku są wystawione karty wspominkowe listopadowe i roczne. Wypominki składamy w zakrystii.
  2. W środę o godz. 1800 w kościele spotkanie rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętnych mężczyzn do rycerstwa.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 900 przyjęcie do Rycerstwa św. Jana Pawła II. Zapraszamy także rodziny rycerzy.

INTENCJE MSZALNE  23 X 2023 – 29 X 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 23 X

645      1) O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka

2) † Irena Wańczyk w 30 dz. po śm. od rodziny

1700    † Irena Stosur w 1 r. śm. od Bożeny i Piotra z rodziną

WTOREK – 24 X

645      1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo w r. ślubu Zofii i Romana

2) † Janina Rosiek od siostry Krzysztofy z rodziną

1700     † Piotr i Eugenia Bocheńscy w 2 r. śm. Piotra od dzieci z rodzinami

ŚRODA – 25 X

645       1) † Rozalia i Władysław Krzyżak i zmarli z tej rodziny w rocznicę śmierci Władysława

2) † Maria Stosur od sąsiadów Burnaglów

1700       1) † Maria, Wojciech Schneider s. Marek i Julian

2) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Barbary z okazji urodzin od  męża i synów

CZWARTEK – 26 X

645       1) † Bolesław Surówka w 3 r. śm. od żony

2) † Maria Popiela od syna Jacka z żoną i wnuczki Małgorzaty

1700       1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej dla Anny i Pawła w 10 r. ślubu oraz zdrowie i błogosławieństwo Bożę dla dzieci Dawida i Bartłomieja

2) w 18 rocznicę urodzin Marceliny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bożą opiekę w dorosłym życiu

PIĄTEK – 27 X

645       1) † Augustyn i Jóżefa Sołtys w r. śm. Józefy

2) † Józef i Jolanta Sikora od rodziny Horników

1700       † Tadeusz Gródek z ok. imienin od żony i dzieci

SOBOTA – 28 X

645       1) † Genowefa Mida, mąż Stanisław syn Roman w rocznicę śmierci Stanisława

2) † Józefa Kuźma od Doroty i Stanisława Gołąb

1700       † Tadeusz Kosecki z ok. imienin

NIEDZIELA –29 X

700       O łaskę zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży bł. Karoliny oraz za zmarłych z tej róży

900  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Magdaleny i Piotra z okazji 15 rocznicy ślubu

1100     † Stanisław Szkarłat w 25 r. śm. od żony Anny z rodziną

1330 (Just) W int. Barbary i Czesława w kolejną rocznicę ślubu dz.-bł.

1430 (Skrzętla) † Anna i Piotr Smajdor syn Czesław i Stanisław w 5 r. śm. Czesława

1600   † Rozalia i Mieczysława Śmietana s. Tadeusz synowe Małgorzata i Ewa z ok. imienin Tadeusza