Aktualności 01XXVII Niedziela Zwykła, 6.10.2024r.

6 października 2024 r.

1. Dziś składka na cele diecezjalne.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i o 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i o 1645.
  5. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zaś w niedzielę o godz. 1530.
  6. Modlitwa prowadzana przez grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 1630.
  7. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  8. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca października. W tym dniu o godz. 1900na Juście będzie nabożeństwo różańcowe z procesją. W procesji będzie niesiona figura Matki Bożej Fatimskiej. Figurę Matki Bożej poniosą nauczyciele z okolicznych szkół. Przed nabożeństwem nie będzie Mszy świętej. Msza św. będzie o godz. 1330.
  9. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej.
  10. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy róże pod wezwaniem św. Kingi.
  11. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy: z ulicy św. Floriana: Fryderyk Sromek; Jerzy Krawczyk; Wojciech Stach; Bartłomiej Włodaryczk; Dorota Kurzydło; Grzegorz Baran; Robert Hoffman.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Krzysztof Hajduga z ulicy Widokowej; Piotr Wieczorek i Wacław Wieczorek z ul. Św. Justa.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Marek Salamon ze Skrzętli.

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w piątek i sobotę sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Łukasz Krusiec, Rafał i Natalia Krzak, Jan i Witold Cięciwa, Diana Espinosa. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Ofiarę zamiast sprzątania złożył Wiesław Kmiecik. O ustrojenie kościoła postarali się nowożeńcy oraz ich rodzice.
  1. Parafia składa podziękowania za składane ofiary, wykonane prace na rzecz parafii. Księża dziękują za dary.
  2. Spotkanie formacyjne w tym tygodniu:

Poniedziałek – po różańcu uczniowie z klasy VIII grupa bł. Karoliny

Wtorek –po różańcu aspiranci starsi

Środa – po różańcu DSM i uczniowie z klasy VIII grupa bł. Carlo

Piątek – po różańcu MGA

1. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił misjonarz pracujący w Peru i po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na budowę sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które buduje wraz z wiernymi. Starajmy się wesprzeć misjonarza.
  2. Także w przyszłą niedzielę XXIV Dzień papieski. Z tej racji do puszek będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli stypendia dla młodzieży zdolnej a pochodzących z ubogich rodzin.
  3. Intencja modlitewna na październik:

Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał na wszelkie sposoby synodalny styl życia w znaku współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i wspólną misję kapłanów, zakonników i świeckich.

18.  Parafia organizuje wyjazd na Marsz dla Życia i Rodziny do Dębicy w przyszłą niedzielę. Wyjazd z parkingu nad Jeziorem o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii do czwartku do godz. 18.00.

PONIEDZIAŁEK –7 X

645   1) Z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Haliny w 60 r. urodzin od męża, dzieci i wnuków

2) † Dorota Kossakowska od Jarosława i Agaty Serafin (ostatnia z pogrzebowych 33 intencje poza parafią)

1700   † Stefania, Stefan Szewczyk w r. śm. Stefana

WTOREK –8 X

645     1) † Aleksander Zawiślan w 7 r. śmierci z intencji żony Aleksandry

2) † Józef Fedko od Katarzyny i Andrzeja Sromek

1700   † Maria i Władysław Krawczyk s. Tadeusz w 3 r. śm. Tadeusza

ŚRODA –9 X

645   1) † Stefania Sołtys od Kingi i Artura Boruta

2) † Marian Pajor od Doroty i Zbigniewa Gnylewicz

1700   † Stefania i Piotr Bodziony w 50 r. śm. Piotra

CZWARTEK –10 X

645    1) Za parafian

2) † Józefa Płachta od wnuka Marcina

1700 Z podziękowaniem za otrzymane łaski o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marzeny i Dariusza oraz Joanny i Stanisława oraz ich dzieci w rocznice ślubu.

PIĄTEK – 11 X

645    1) † Adam Domagała, Józefa i Franciszek Połomscy, Adam Koncewicz

2) † Krystyna Gołąb od córki Małgorzaty z mężem

1700 † Aleksandra, Jan Fedko

SOBOTA – 12 X

645      1) † Elżbieta Wójs od syna Dominika

2) † Jadwiga i Marian Krawczyk oraz ich rodzice

1700   Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Jadwigi i Stanisława z okazji 70 urodzin Jadwigi.

NIEDZIELA –13 X

700       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula i Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i za dusze w czyśćcu cierpiące

900   † Franciszek Obrzud z okazji imienin

1100   W int. Marii i Andrzeja z okazji 50 r. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej z int. dzieci z rodzinami.

1330 (Just) 1) † Edward Baran, Bronisława i Józef Dutka

2) W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Jana i Barbary oraz całej rodziny

1430 (Skrzętla) Za parafian od Grzegorza Jońca ze Skrzętli

1600   † Romualda Połomska