Aktualności 01XXVIII Niedziela Zwykła, 13.10.2024 -Dzień Papieski

13 października 2024 r.

1. - Dziś Dzień Papieski w Polsce – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

- Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i o 1700.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i o 1645.
  4. Modlitwa prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 1630.
  5. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  6. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy róże pod wezwaniem św. Wojciecha.
  7. W środę przypada 16 dzień miesiąca października. W tym dniu o godz. 1900 modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II w różnych intencjach. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu przypada Rocznica wyboru kardynała Wojtyły na papieża (1978 r.)
  8. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy: z ulicy św. Floriana: Marek Bochenek, Piotr Pławecki, Władysław Kosecki, Piotr Żurek, Dariusz Romańczyk i z ul. Ks. Wł. Sitki: Piotr Oleksy, Józef Mida.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Eugeniusz Hajduga, Adam Hajduga z ul. Św. Justa.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Paweł Śliwa ze Skrzętli.

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w piątek i sobotę sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Krawczyk Elżbieta, Sromek Barbara, Kurzydło Dominika, Dorota i Tomasz. Ofiarę zamiast sprzątania złożyli: Włodarczyk Bartłomiej i Grzegorz Baran. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace.
  2. Parafia składa podziękowania pewnej rodzinie za ofiarę na Kościół, za składane ofiary, wykonane prace na rzecz parafii. Księża dziękują za dary.
  3. Spotkanie formacyjne w tym tygodniu:

Wtorek –po różańcu ministranci.

Środa – po różańcu DSM

Piątek – po różańcu MGA

1. W Światowy Dzień Misyjny 20 października podejmujemy wraz ze zgromadzeniem księży sercanów akcję "DOBRE MONETY", celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie, w rozległej parafii ks. Stanisława Worwy w Ndżamenie. W ubiegłym roku podobna akcja dotyczyła zbiórki telefonów komórkowych, dzięki której wywiercono 4 studnie w tejże parafii. W tym roku zaś, zapraszamy wszystkich diecezjan do zbierania monet, ewentualnie banknotów. W akcji „Dobre monety” zbieramy pieniądze w 4 kategoriach:
  • Polskie grosze
  • Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie  i okolicznościowe
  • Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)
  • Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne)

Można je już przynosić do zakrystii.

1. Dnia 26 października (sobota) Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego różańca w Pasierbcu. Zapisy na wyjazd autokaru o godz. 830 z Chomranic. Zapisy w zakrystii do 20 października 2024 r.
  2. Wójt Gminy Łososina Dolna informuje, że w Urzędzie Gminy Łososina Dolna została otwarta fiali Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Mieszkańcy całego powiatu nowosądeckiego mogą dokonać wszystkich formalności związanych z rejestracją pojazdu w Urzędzie Gminy w Łososinie Dolnej. Filia Wydziału znajduje się w pokoju nr 13, czynne w poniedziałki od 700-1500, od wtorku do czwartku od 700-1400 w piątek od godz. 700-1300.
  3. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb † Władysława Kuźmy zam. na Świdniku. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE  14X 2024 – 20 X 2024 r.

PONIEDZIAŁEK –14 X

645   1) † Józef Potoczek w 30 dzień po śmierci od syna Rafała z rodziną

2) † Władysław Kuźma w 7 dz. po śm. od syna Tadeusza z żoną

1700   1) † Maria i Władysław Filipek s. Stanisław w r. śm. Władysława

2) W int. pracujących i emerytowanych Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

WTOREK –15 X

645     1) † Jadwiga i Mieczysław Giza syn Marek z ok. imienin Jadwigi

2) † Józef Fedko od siostry Heleny Piech

1700   O zdrowie i potrzebne łaski dla rodzin Rogóż i Kmiecik

ŚRODA –16 X

645   1) † Krystyna i Stanisław Poręba z ok. 4 r. śmierci Krystyny

2) † Marian Pajor od sąsiadów Stosurów

1700   † Jadwiga, Bronisław Wolak i ich rodzice

CZWARTEK –17 X

645    1) W rocznicę ślubu Marii i Mariusza Janas z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

2) † Józefa Płachta od wnuczki Katarzyny z mężem

1700 † Stefania Kmiecik w r. śm.

PIĄTEK – 18 X

645    1) O łaskę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opiekę Matki Bożej i św. Łukasza dla pracowników Ośrodka Zdrowia w Tęgoborzy

2) † Piotr Gwiżdż w 30 dz. po śm. od żony Marii

1700 † dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA – 19 X

645      1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Teresy i Stanisława

2) † Krystyna Gołąb od córki Celiny z mężem Stefanem Obrzud

1700   1) O dalsze błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Bożą, Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II dla Rycerzy św. Jana Pawła II i ich rodzin

2) Dzięczyna z prośbą o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Krystyny i Mariana w 40 rocznicę ślubu.

3) W int. Teresy i Stanisława dz-bł. o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

NIEDZIELA –20 X

700    W kolejną rocznicę ślubu Jadwigi i Bogdana z prośbą o dalsze zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

900   † Antoni Mróz w 16 rocznicę śmierci z int. żony, dzieci i wnuków

1100   W int. ochrzczonych

1330 (Just) † Antoni Sromek w 7 r. śm.

1430 (Skrzętla) † Józef i Zofia Górzan, Michał Jabłoński w 10 r. śm.

1600   † Józef Majca w kol. r. śm.