Aktualności 01XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2023. Dzień Papieski

XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2023. Dzień Papieski

1. Dziś:

- Dzień Papieski w Polsce – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

- Dzień Dziecka Utraconego

- Dzień Niewidomych (Białej Laski)

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i 1645.
  4. Modlitwa prowadzona przez Stowarzyszanie Najdroższej Krwi Pana Jezusa w czwartek o godz. 1630
  5. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zaś w niedzielę o godz. 1530.
  6. Msza św. w przyszłą niedziele we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  7. W poniedziałek przypada 16 dzień października – Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża. W tym dniu o godz. 1900 modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II w różnych intencjach, wsłuchiwanie się w jego nauczanie. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika

- środa – święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia

- czwartek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki prezbitera i męczennika. Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

-niedziela – uroczystość św. Jana Pawła II. Patrona Małopolski i Zakliczyna.

1. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Elżbiety.
  2. W środę o godz. 1800 spotkanie mężczyzn, którzy wyrazili wolę przynależności do rycerz św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborzy: Marek NIEĆ, Łukasz SZABLA, Wacław PRUSAK, Marian MRZYGŁÓD, Tomasz BURNAGIEL, Franciszek SOŁTYS, Stanisław MRZYGŁÓD

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę

- Paweł PRUSAK– Tęgoborze

- Helena SOŁTYS– Tęgoborze

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

- Grzegorz JANUS– Skrzętla

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele ofiarnie pracowali: Zielińska Czesława, Gwiżdż Wiesława, Urbański Artur, Sromek Dawid, Joniec Andrzej, Gruca Joanna, Gruca Tadeusz. Wykonali solidnie zlecone prace, zakupili kwiaty i złożyli ofiarę na kościół.
  2. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- poniedziałek po nabożeństwie różańcowym kandydaci do bierzmowania grupa bł. Karoliny

- wtorek po nabożeństwie różańcowym kandydaci na ministrantów i aspiranci

- środa po nabożeństwie różańcowym DSM

- czwartek po nabożeństwie różańcowym kandydaci do bierzmowania grupa św. Stanisława Kostki

- piątek po nabożeństwie różańcowym MGA

1. Pod chórem na stoliku są wystawione karty wspominkowe listopadowe i roczne.

INTENCJE MSZALNE  16 X 2023 – 22 X 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 16 X

645      1) † Jadwiga Chełmecka z ok. imienin oraz zmarłych z rodziny Chełmeckich

2) † Janina Rosiek od siostry Marii z mężem

1700    † Stefania Kmiecik w r. śm.

WTOREK – 17 IX

645      1) † Jadwiga Krawczyk od siostrzenicy Haliny Mrzygłód z rodziną

2) † Maria Stosur od brata Andrzeja z rodziną

1700     † Krystyna Poręba w 3 r. śm.

ŚRODA – 18 IX

645       1) O łaskę zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, opiekę Matki Bożej i św. Łukasza dla pracowników Ośrodka Zdrowia w Tęgoborzy

2) † Maria Popiela od syna Stanisława z rodziną

1700       W 20 r. ślubu Joanny i Stanisława dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata

CZWARTEK – 19 IX

645       1) † Jan Bukowski w 30 dz. po śm. od synowej Elżbiety z Dariuszem

2) † Józef, Jolanta Sikora od brata Mariana z żoną

1700       † Weronika i Wincenty Dudek; Kazimierz Osinka

PIĄTEK – 20 IX

645       1) † Józefa i Eugeniusz Płachta w r. śm. Eugeniusza

2) † Józefa Kuźma od sąsiadów Mierzwów ze Świdnika

1700       † Władysława Oświecimska

SOBOTA – 21 IX

645       1) Za parafian

2) † Marian Kmiecik od sióstr Elżbiety i Anieli

1700       W kolejną rocznicę ślubu Janiny i Kazimierza dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata

NIEDZIELA –22 X

700       Z podziękowaniem za odbytą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymów i ich rodzin

900        W kolejną rocznicę ślubu Jadwigi i Bogdana dziękczynna z prośbą o dalsze zdrowie, błogosławieństwo Boże potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej

1100     O potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla członkiń róży p.w. Królowej Różańca świętego.

1330 (Just) O zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Grażyny i Zdzisława w 45 r. ślubu z int. córek z rodzinami

1430 (Skrzętla) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla pewnej rodziny

1600    O zgodę między braćmi, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.