Aktualności 01XXXI Niedziela Zwykła, 5.11.2023

XXXI Niedziela Zwykła

5  LISTOPADA 2023 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  4. Modlitwa prowadzona przez grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 1630.
  5. Msza św. w przyszłą niedziele we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  6. Różaniec z wypominkami o godz. 1630 do 8 listopada a od 9 listopada, wypominki i modlitwa za zmarłych po Mszy św. wieczornej.
  7. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Stanisława Papczyńskiego.
  8. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy”

- czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego Papieża i doktora kościoła

- sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa

1. W sobotę o godz. 900 będzie dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny z racji Narodowego Święta Niepodległości (1918). Na Mszę św. zapraszamy dzieci ,młodzież nauczycieli, wychowawców, wszystkie grupy Apostolskie działające przy naszej parafii, Zakłady Pracy, Sztandary, Chór parafialny i Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy. Przybądźmy by się modlić szczególnie o pokój w naszej ojczyźnie i o pokój w krajach, w których toczy się wojna. Po Mszy św. przejdziemy pod pomnik przy przedszkolu. Przy pomniku Apel Poległych i złożenie wiązanek. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zachęcamy także parafian do udziału w Marszu Niepodległości w Warszawie. Starajmy się na naszych domach zawiesić flagę biało-czerwoną.

W sobotę o godz. 1400 spod kościoła w Tęgoborzy wyruszy Rajd Niepodległościowy. Pojedziemy na Zawadkę Rozdziele gdzie przy pomniku Żołnierzy Wyklętych odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za tych, którzy oddali życie za wolność Polski. Do udziału w tym rajdzie zapraszamy wszystkich jeżdżących motorami, kładamii, samochodami terenowymi, samochodami osobowymi i wszelkimi innymi pojazdami. Może być także kawaleria konna. O zabezpieczenie rajdu prosimy Ochotniczą Straż Pożarną w Tębogorzy. Na szczycie Zawadki młodzi adepci sztuki wojennej oddadzą strzały z armaty.

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy z Tęgoborzy Osiedla nad kościołem: Tomasz BODZIONY, Sławomir BOCHENEK, Andrzej KOSECKI, Zdzisław STASZAK, Maciej MRÓZ, Piotr NOWAK, Czesław GRZEGORZEK

Do sprzątania kościoła na Juście na piątek

- Tomasz KOSECKI– Tęgoborze n. Jeziorem

- Stanisław KOSECKI – Tęgoborze n. Jeziorem

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na piątek zapraszamy:

- Kazimierz ROSIEK– Skrzętla

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele ofiarnie pracowali: Jan Pasionek, Piotr Jarosz, Maria Janczyk, Barbara Augustyn, Paweł Dąbrowski. Wykonali solidnie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Ofiarę zamiast sprzątania wpłacił Paweł Olchawa.

Parafia dziękuje za składane ofiary. Księża dziękują za ofiary składane przy zamawianiu wypominków i za otrzymane dary.

1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- wtorek po Mszy świętej wieczornej aspiranci

- środa po Mszy świętej wieczornej DSM

- piątek po Mszy świętej wieczornej różańcowym MGA

1. Gminne obchody Święta Niepodległości odbędą się w Łososinie Dolnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 900 w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej.
  2. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. ks. Władysława Cebuli zamieszkałego w Nowym Sączu. Przeżył 98 lat. Pamiętajmy w modlitwie.

Jutro o godz. 1400 różaniec a o godz. 1430 Msza święta pogrzebowa za † Pawła Szkarłata zam. Tęgoborze na Juście. Pamiętajmy w modlitwie.

We wtorek o godz. 1400 w koście parafialnym w Wielogłowych pogrzeb Lucyny Grzyb stojącej na czele Piekarani-Ciastkarni „GRZYB” w Tęgoborzy. Pamiętajmy w modlitwie. Rodzinom składamy wyrazy współczucia.

INTENCJE MSZALNE  6 XI 2023 – 12 XI 2023 r.

PONIEDZIAŁEK –6 XI

645      1) † Maria i Józef Broda wnuczka Marta

2) † Janina Wolak w 7 dz. po śm. od siostrzeńca Janusza z rodziną

1700    † Stefan Kmiecik i dusze zamarłych z tej rodziny

WTOREK –7 XI

645      1) † ks. Władysław Cebula w 7 dz. po śm. od rodziny Migaczów, Cebulów, Pociechów, Fałowskich, Połomskich, Górów i Klimków

2) † Janina Rosiek od sąsiadów Alicji i Józefa Kuźmów

1700     † Weronika i Wincenty Dudek

ŚRODA –8 XI

645       1) † Jadwiga Krawczyk od sąsiadów Doroty i Pawła Pawłowskich

2) † Maria Stosur od wnuka Grzegorza z rodziną

1700       O potrzebne łaski i błog. Boże dla członkiń róży p.w. Królowej Różańca Świętego

CZWARTEK –9 XI

645       1) † Roman Świder od siostry Stanisławy ze Szczecina

2) † Maria Stosur od wnuczki Kingi z mężem Robertem

1700       † Jan Wajda

PIĄTEK – 10 XI

645       1) † Zofia Grzegorzek od siostrzenicy Zdzisławy Nieć z rodziną

2) † Józef i Jolanta Sikora od Anny i Andrzeja Pawłowskich

1700       † Józefa, Wojciech s. Czesław i Wiesław oraz Anna, Zofia, Agnieszka i Jacek Kosecki i Jacek.

SOBOTA – 11 XI

645       1) † za zmarłych z rodziny Baran i Wójs oraz duszami w czyśćcu cierpiącymi z tych rodzin

2) † Józefa Kuźma od Marka Gołąb z rodziną

900        W int. Ojczyzny