Aktualności 01XXXII Niedziela Zwykła, 12.11.2023

1. Dziś dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Modlitwa prowadzona przez Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Pana Jezusa w czwartek o godz. 1630.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  6. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.

Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta., Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.

Piątek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy.

Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. Święto patronalne Ruchu Czystych Serc.

1. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Mikołaja
  2. W przyszłą niedzielę przypadają:

- Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

- Światowy dzień Ubogich

1. Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek - po Mszy św. wieczornej Kandydaci do bierzmowania grupa bł. Karoliny

Wtorek - na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa św. Stanisława Kostki.

Piątek - MGA

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborze nad kościołem:

Józef Kosecki, Stanisław Kulak, Eugeniusz Oleś, Mieczysław Pławecki, Andrzej Pławecki, Piotr Stosur, Piotr Pociecha

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborze nad Jeziorem: Ryszard Rokosz, Sławomir Kosecki.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Łukasz Rosiek – Skrzętla.

1. Parafia dziękuje wszystkim osobom, które w piątek sprzątały kościoły
    i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Zdzisław Staszak, Marta Mróz, Marzena Bodziony, Nikola Wojciechowska, Agata Nowak, Maria Grzegorzek, Maria Kosecka. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół. Ofiarę zamiast sprzątana  złożył Sławomir Bochenek.

Parafia dziękuje za składane ofiary. Księża dziękują za pomoc i dary.

1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Stanisławy Mamcarz zam. w Tęgoborzy. Pamiętajmy w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK – 13 XI

645       1) † Za zmarłych z róży św. Pio.

2) †Stanisława Mamcarz w 7 dzień po śm. od córki z rodziną

1700      † Maria, Władysław Burnagiel w 35 rocz. śm. Władysława.

WTOREK –14 XI

645       1) † Jadwiga Krawczyk od szwagierki Janiny Kocoń.

2) †Jadwiga Rosiek od sąsiadów Teresy Szewczyk z rodziną.

1700     † Bronisława i Józef Janus w 27 rocz. śm. Józefa.

ŚRODA – 15 XI

700       1) † Roman Świder – od siostry Jadwigi Pacholarz.

2) † Maria Stosur od wnuczka Dariusza z rodziną.

1700     † Dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK – 16 XI

645       1) † Jan i Rozalia Gołąb i dusze zmarłych z tej rodziny.

2) † Maria Popiela od wnuczki Karoliny z mężem i dziećmi.

1700     † Eugeniusz Lepiarczyk od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz pracowników obsługi SP w Tęgoborze.

PIĄTEK – 17 XI

645       1) † Józefa i Józef Gródek w rocz. śm. Józefy

2) † Józef i Jolanta Sikora od chrześniaka z żoną..

1700     † Zofia, Jakub Połomski, Jadwiga i Bronisław.

SOBOTA – 18 XI

645       1) † Stanisław Pałka

2) † Józefa Kuźma – od sąsiadów Liptaków.

1700     W I rocznicę urodzin Zuzi oraz w 3 rocz. ślubu Justyny i Patryka dz-błag.

NIEDZIELA – 19 XI

700       Z podziękowaniem i z prośbą o zdrowie, Boże błog. dla członkiń róży św. Józefa i ich rodzin oraz za zmarłych z tej róży.

900       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula i Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i za dusze w czyśćcu cierpiace..

1100     W int. ochrzczonych dzieci

1330     (Just) † Franciszek i Zofia Stosur w rocz. śm. Franciszka.

1430     (Skrzętla) † Stefan Pociecha od siostry Danuty.

1600     O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Karoliny w dniu 18 tych urodzin od rodziców i brata.