Młodzieżowa Grupa Apostolska

Zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej. Na spotkaniach tych młodzież może poznać głębię swej wiary, kształtować się duchowo, zadawać pytania na temat swoich wątpliwości związanych z wiarą, religią i codziennymi wyborami. Oprócz modlitwy i tematów religijnych spotkania ubogacają projekcje filmów związanych z podejmowanym tematem spotkania. Staramy się również zagospodarować czas wolny w formie rajdów czy wycieczek w różne ciekawe miejscach naszego pięknego kraju.

POCZĄTKI DZIAŁALNOŚCI GRUPY:

Nasza grupa apostolska powstała w 2004r. i jej opiekunem był Ks. Józef Mirek. Wspierali Go animatorzy: Justyna Schneider, Alina Brauer, Darek Pawłowski, Jurek Szkarłat i Tomek Pierzchała. Członkowie MGA spotykali się raz w tygodniu i najczęściej rozważali fragment Pisma Świętego lub prowadzili dyskusje.

We wrześniu 2006 r. ks. Waldemar Jachymczak zaproponował Młodym cotygodniowe spotkania, mające na celu przygotowanie do przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Aby lepiej przygotować się do tego wydarzenia korzystaliśmy z notatników Ruchu Światło – Życie. W czasie swej początkowej działalności członkowie MGA przygotowywali jasełka i stroiki bożonarodzeniowe. Organizowali również wyjazdy na rekolekcje do Szczawy, wycieczki rowerowe oraz różnego rodzaju wspólne imprezy integracyjne.

LATA 2006 – 2008

Po Ks. Józefie opiekę nad MGA przejął nowoprzybyły wikariusz, Ks. Waldemar Jachymczak. MGA poniekąd zmieniła swoją formę: nastąpił podział na młodszych i starszych. Na spotkaniach podejmowano dyskusje na różne tematy (m.in. różaniec, Pismo Święte, wspólnota, wiara itp.). Starszą grupą opiekowali się: Justyna Schneider, Joanna Gołąb i Ks. Waldemar, natomiast młodszą grupą nowo powołane dwie animatorki: Alicja Basta i Dominika Kasprzak. Młodsza grupa przygotowywała się do przyjęcia Pana Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, co uczynili wraz ze starszymi dnia 23 listopada 2007r. Grupy kontynuowały przygotowania związane z jasełkami oraz wzmacniały wzajemną integrację między sobą na różnych płaszczyznach.

LATA 2010 – 2013

Dnia 26 sierpnia 2010r. do parafii przybył nowy wikariusz Ks. Piotr Kiełbasa. On też przejął opiekę nad grupą młodzieżową. Spotykając się z młodymi ludźmi naszej parafii kontynuuje dzieło rozpoczęte przez swoich poprzedników. Ks. Piotr opiekuje się starszą grupą młodzieżową od II klasy gimnazjum i wyżej, która spotyka się co tydzień w piątki po Mszy Świętej wieczornej oraz młodszą grupą, którą tworzą uczniowie klasy I gimnazjum i którzy spotykają się co dwa tygodnie we wtorki po Mszy Świętej wieczornej. Na spotkaniach obie grupy rozważają treści zawarte w Słowie Bożym, Katechizmie Kościoła Katolickiego, dotyczące życia we wspólnocie Kościoła i ogniska rodzinnego domu. Nasze rozważania modlitewne ubogacamy śpiewem i grą na gitarze, na której gra Grzegorz Wadowski. Na spotkaniach grup oglądamy też od czasu do czasu ciekawe filmy z życiowym morałem. Członkowie MGA wraz z księdzem opiekunem przygotowują rozważania Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu.

2013 - i dalej ....

Obecnie grupa organizuje różne akcje charytatywne, modlitewne. Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej. Młodzież uczestniczy w Diecezjalnym programie formacyjnym.

Msze święte

Kościół parafialny

  • Niedziela i święta : 7.00, 9.00, 11.00, 16.00
  • Dni powszednie: 6.45 , 18:00 (okres zimowy 17:00)

Kościół pomocniczy na Juście

  • Niedziele  i święta : 13:30

Kościół pomocniczy na Skrzętli

  • Niedziele  i święta : 14:30

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godzinach:
7.30 – 8.00 (oprócz I czwartków i I piątków)
18.30 – 19.30 (w okresie zimowym 17.30 – 18.30)
Do chorego i w sprawie pogrzebu o każdej porze.

Konto Parafialne: 

BS w Łososinie Dolnej      50 8818 0009 2001 0010 3176 0001

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzu, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.